Max Krauser

Urodził się w 1909 roku w rodzinie żydowskiej w Stanisławowie w Polsce. Był najmłodszym z jedenastu dzieci. Jako nastolatek pracował w rodzinnej garbarni. Ciężka praca w rodzinnej firmie wpłynęła pozytywnie na jego rozwój. Na ramionach i plecach dźwigał setki funtów skór zwierzęcych. Studiował na Uniwersytecie Lwowskim planując zastosować swoją wiedzę w rodzinnym przedsiębiorstwie. Pewnego dnia wziął udział w meczu zapaśniczym, w którym walczył niemiecki zawodnik wagi ciężkiej. Max wskoczył na ring i pokonał go. W wieku 22 lat postanowił zostać zawodowym zapaśnikiem. Jego idolem był Zishe Breitbart, światowej sławy siłacz. Bretibart był także Żydem i był bohaterem milionów swoich współwyznawców w Europie. Występował głównie w cyrkach i teatrach, zwykle przy komplecie publiczności.

Max inspirowany dokonaniami swojego idola śmiało poczynał sobie początkowo na polskich, a następnie na europejskich i światowych ringach. Szybko dał się poznać jako solidny zawodnik i był chętnie zapraszany na coraz bardziej prestiżowe turnieje. Już kilka lat po debiucie brał udział w zawodach w Rydze, Brnie, Zurychu, Manchesterze, Liverpoolu. Toczył efektowne pojedynki nie tylko w europejskich metropoliach. W 1938 roku wyjechał do Australii, by ostatecznie pod koniec lat 30tych XX wieku osiąść w Ameryce i tam kontynuować karierę.

Wybrane osiągnięcia Maxa Krausera

 

1936:  Mistrz Europy w stylu wolnoamerykańskim – Londyn. Walka z Leo Levebrem.
1937: Mistrz Europy w stylu wolnoamerykańskim – Antwerpia. Walka z Hansem Schmelingiem.
1937: 1 miejsce w turnieju w Sztokholmie. Max Krauser wygrał min. z dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim Johanem Richthoffem (Amsterdam 1928 – styl wolny powyżej 87 kg, Los Angeles 1932 – styl wolny powyżej 87 kg.)

 

Podobało się? Tutaj możesz wesprzeć stronę

 
 
 
 

Nowy Dziennik. 1936 nr 351

Nowy Dziennik (wydanie wieczorne). 1937, nr 191

Nowy Dziennik. 1937nr 86

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów

EKIPA PIERWSZEGO…

Dziś wyszperałem dla Was ciekawe zdjęcie. Zrobiono je prawdopodobnie w Old Orchard Beach w stanie

OD MILONA DO SZTEKERA

Redaktor Stadjonu z 1931 roku, w przystępny i klarowny sposób nakreśla rozkwit zapaśnictwa w czasach

Copyright © 2023 zsilnychnajsilniejsi.pl All rights reserved.

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści bez wiedzy właściciela.