Waldemar Nol

Nowy Jork, okolice 1990 roku, w tle widok na Manhattan i słynne wieżowce WTC. Na pierwszym planie Waldemar Nol.

Urodził się 9 11. 1950r. w Przasnyszu. Już w dzieciństwie imponowali mu legendarni siłacze i pragnął być takim jak oni. Zanim został kulturystą z zapałem grał w piłkę nożną, boksował, uprawiał lekką atletykę. Z kulturystyką zetknął się dzięki popularnej w latach 60-tych gazecie Sport dla Wszystkich. To właśnie w tym piśmie red. Stanisław Zakrzewski propagował kulturystykę i zaszczepiał miłość do ciężarów w młodych ludziach. Początki treningowe Waldemara były bardzo spontaniczne. Pompki, podciąganie, wyciskanie tego co było pod ręką. Z czasem wraz z kolegami dorobili się prymitywnego sprzętu. Jak wielu ludzi zaczynał od sztang i hantli zrobionych z puszek zalanych betonem trenując w piwnicach adaptowanych na siłownię. W pierwszych zawodach wystąpił dzięki Leopoldowi Dzidkowskiemu, który wypatrzył go na jednej z lokalnych imprez w Ostrołęce. Udało się wygrać i to dało zapał do dalszej pracy nad sobą. W 1977 Waldemar w wieku 27 lat zadebiutował w zawodach międzynarodowych we Wrocławiu. Odległe 13 miejsce nie zniechęciło go. Dało za to motywację do rozwoju. W tym samym roku zadebiutował na 1 oficjalnych Mistrzostwach Polski w Kulturystyce. Waldkowi udało się wywalczyć 5 miejsce.

W 1981 r był już drugi ustępując miejsca tylko Pawłowi Przedlackiemu. Na upragniony tytuł Mistrza Polski trzeba było poczekać do 1983r. Na MP w Poznaniu Waldemar Nol zdobył swoje pierwsze złoto. Kolejne mistrzowskie tytuły wywalczył w latach 1986 w Legnicy i w 1988 w Bełchatowie. W swoim dorobku na MP ma oprócz tego 5 srebrnych i 1 brązowy medal. W 1991r wystąpił na MŚ w Kulturystyce, które odbyły się w Katowicach na jednej scenie z przyszłym wielokrotnym Mr Olympia Ronnie Colemanem. Ponad ćwierć wieku po swoim debiucie na scenie kulturystycznej w 2004r Nol sięgnął po tytuł Mistrza Świata w Kulturystyce w kat. weteranów. W 2005 i 2007r wygrał Mistrzostwa Europy masters. Karierę sportową zakończył w 2010r po MŚ weteranów w Turcji gdzie zajął 3 miejsce. W trakcie swojej kariery sportowej nigdy nie miał sponsorów, pracował aby utrzymać swoją rodzinę. Mimo wszystko znajdował czas i zapał do ciężkiej pracy nad swoją sylwetką. W pewnym momencie wyjechał nawet za chlebem do USA. Pracował przy azbeście, na budowie oraz jako ochroniarz w dyskotekach.

Na co dzień Waldemar Nol prowadzi Klub Sportowy Tytan w Ostrołęce. W latach 2007-2010 był radnym Rady Miasta Ostrołęki. Jest sędzią kulturystyki, propagatorem zdrowego stylu życia wśród młodzieży, działaczem społecznym. W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki, interesuje się malarstwem, czyta książki. Szczególnie interesują go biografie słynnych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów

EKIPA PIERWSZEGO…

Dziś wyszperałem dla Was ciekawe zdjęcie. Zrobiono je prawdopodobnie w Old Orchard Beach w stanie

OD MILONA DO SZTEKERA

Redaktor Stadjonu z 1931 roku, w przystępny i klarowny sposób nakreśla rozkwit zapaśnictwa w czasach

Copyright © 2023 zsilnychnajsilniejsi.pl All rights reserved.

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści bez wiedzy właściciela.