FAŁSZYWY LEON PINECKI

Miejsce -Warszawa, rok 1938
„Fałszywy Leon Pinecki”
Jaszcze przed wojną od czasu do czasu organizowano na arenach cyrkowych walki kobiet. Najczęściej były to imprezy o charakterze kabaretowym. Już w Polsce niepodległej zorganizowano także raz walki kobiet w Cyrku Warszawskim ale od tej pory nic nie było słychać o czymś podobnym. Dopiero teraz zjawił się w Warszawie słynny atleta, olbrzym Leon Pinecki, który zajął się organizacją walk kobiet. Pełnomocnikiem Pineckiego był niejaki Jakub Nawrocki, który zajął się angażowaniem do występów w walkach kobiet odpowiednich kandydatek. Nazwisko Pineckiego robiło
swoje tym bardziej, że Leonek we własnej osobie przyjmował kandydatki w jednym z podrzędnych hotelików warszawskich. Przed oblicze Leonka sprowadzał kandydatki na atletki Nawrocki.
Rzecz się jednak rychło wyjaśniła. Nie był to wcale popularny Leonek, lecz podobny doń olbrzym, niejaki Wacław Lubień, który przyjechał do Warszawy ze Śląska, zresztą zaangażowany specjalnie w celu oszukańczym przez Nawrockiego. Oszust warszawski poznał go podczas swego pobytu w Katowicach. Oszustwo wydało się dlatego, że jedna z kandydatek na atletkę, amatorka walk cyrkowych w ogóle, znała Pineckiego z areny i od razu zwęszyła oszustwo. Narobiła alarmu.
Nawrocki i jego fałszywy Leonek rzucili się do ucieczki, jednak w pościgu ujęto ich i oddano w ręce Policji.
-Nowa Rzeczpospolita- Warszawa 1938
Niestety gazeta nie wspomina o szczegółach dotyczących przebiegu castingu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów

EKIPA PIERWSZEGO…

Dziś wyszperałem dla Was ciekawe zdjęcie. Zrobiono je prawdopodobnie w Old Orchard Beach w stanie

OD MILONA DO SZTEKERA

Redaktor Stadjonu z 1931 roku, w przystępny i klarowny sposób nakreśla rozkwit zapaśnictwa w czasach

Copyright © 2023 zsilnychnajsilniejsi.pl All rights reserved.

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści bez wiedzy właściciela.