FRANK „ROCKY” FIEGEL

Czy wiecie że słynny komiksowy Popeye miał swój pierwowzór w osobie Franka Fiegla? Nie było by dla niego miejsca na tej stronie gdyby w jego żyłach nie płynęła Polska krew. Otóż Franciszek Fiegiel urodził się w 1868 roku Polsce. Niektóre źródła podają że przyszedł na świat w okolicach Czarnkowa w Wielkopolsce. Jako dziecko wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, którzy osiedlili się w małym miasteczku w Illinois.

Nie mając nic lepszego do roboty rozpoczął karierę marynarza. Pływał po morzach i oceanach przez 20 lat, po czym osiadł w mieście Chester w Illinois. Na marynarskiej emeryturze dorabiał sobie min jako wykidajło w jednym z miejscowych lokali. Swojej pracy oddawał się z zaangażowaniem, o czym świadczyć miało trwale uszkodzone oko. Wojowniczy awanturnik stał się inspiracją dla twórców komiksowego bohatera. Sympatyczny Popeye zupełnie jak Franciszek nie rozstawał się z fajką. Był odważny i choć używał siły to tylko w celu obrony słabszych. Nie wiadomo czy Franek lubił szpinak, oraz jakie marynarskie tatuaże zdobiły jego ciało? Podobno był dobrym gawędziarzem. Godzinami potrafił opowiadać swoje przygody z czasów gdy przemierzał morza i oceany. Uwielbiał dzieci, a one odwdzięczały mu się tym samym.

Wioska Popeya na Malcie powstała na potrzeby filmu “Popeye” w 1979 roku. W rolę Popeya wcielił się Robin Williams. Wioska istnieje do dziś i można ją odwiedzać. Gdy przestała być planem filmowym zdecydowano o zachowaniu jej i utworzeniu parku rozrywki.

Popeye stał się jedną z ikon kultury masowej. Fajnie że po raz kolejny mamy w niej polski akcent. Czy czytałeś już post o Supermanie i Karolu Krauserze? Sprawdź koniecznie!

Wsparcie strony

https://buycoffee.to/zsn?fbclid=IwAR0SRHc8SYxihH3d1Hs1vq4LmIt_7tNpVHyK9WXwBTRHlulI9lBm-a5H6ao%C2%A0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów

EKIPA PIERWSZEGO…

Dziś wyszperałem dla Was ciekawe zdjęcie. Zrobiono je prawdopodobnie w Old Orchard Beach w stanie

OD MILONA DO SZTEKERA

Redaktor Stadjonu z 1931 roku, w przystępny i klarowny sposób nakreśla rozkwit zapaśnictwa w czasach

Copyright © 2023 zsilnychnajsilniejsi.pl All rights reserved.

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści bez wiedzy właściciela.