Stadion Panatenajski w Atenach

Stadion Panatenajski w Atenach to miejsce pamiętające starożytne rozgrywki sportowe ku czci bogini Ateny. Tutaj również rywalizowali sportowcy podczas pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w 1896 roku. Stadion pamięta wiele sportowych triumfów, porażek, łez szczęścia i radości. Historia światowego sportu w jednym miejscu…
2 grudnia 1928 roku miało miejsce na stadionie kolejne wielkie wydarzenie. W walce wieczoru na przeciw siebie stanęli Karol Nowina Szczerbiński i Jim Londos.
Polak był już wtedy bardzo popularnym zawodnikiem, wychowankiem braci Cyganiewiczów. Wygrywał seryjnie walki na całym świecie zdobywając sławę i uznanie. Jim Londos był zapaśnikiem uwielbianym w Grecji, traktowano go niemalże jak bohatera narodowego. Jego prawdziwe nazwisko to Christos Theofilou, przydomek The Golden Greek.
Walka trwała 75 minut. Zwyciężył Londos. Widowisko zgromadziło ponad 60 tys kibiców. Szczerbiński w jednym z wywiadów stwierdził że była to jedna z najważniejszych walk w jego życiu. Panowie w czasie swoich karier spotykali się w sumie 4 razy. 2 razy górą był Londos, raz Nowina-Szczerbiński, raz ogłoszono remis. Warto zaznaczyć że walkę w Atenach sędziował menager Londosa, Dimitrios Tofalos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów

EKIPA PIERWSZEGO…

Dziś wyszperałem dla Was ciekawe zdjęcie. Zrobiono je prawdopodobnie w Old Orchard Beach w stanie

OD MILONA DO SZTEKERA

Redaktor Stadjonu z 1931 roku, w przystępny i klarowny sposób nakreśla rozkwit zapaśnictwa w czasach

Copyright © 2023 zsilnychnajsilniejsi.pl All rights reserved.

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści bez wiedzy właściciela.